Premium / premiová SMS

Služba prémiových SMS umožňuje jednoduché zpoplatnění různých služeb a obsahu jak na internetu, tak i v rámci jiných médií (časopisů apod). Vyjimečné není také využití služeb pro marketingové účely (propagace, soutěže, ankety, hlasování apod). Odesláním SMS zprávy na dané číslo proběhne přímá úhrada stanovené částky poskytovateli služby.

Pomocí služby Premium SMS můžete zadat pomocí mobilního telefonu příkaz k provedení platební transakce v rozsahu od 1 až do 999 Kč dle typu služby.

Premium / Prémiové SMS lze rozdělit na 2 typy a to podle způsobu účtování zpráv následovně:

Premium / Prémiové SMS typu MO (mobile originated)
- zpoplatněna je pak SMS zpráva kterou odesíláte. Odesláním premium / premiové SMS zprávy na dané sedmimístné číslo zaplatíte poplatek, který je uveden v rámci čísla jako jeho poslední dvojčíslí a to včetně DPH.

Premium / Prémiové SMS typu MT (mobile terminated)
- odesílaná zpráva je zpoplatněna standardně jako SMS, ovšem zpráva, kterou následně obdržíte jako odpověď je již zpoplatněna danou částkou jako prémiová SMS. Odesláním zprávy na pěti místné číslo Vám následně přijde zpráva z osmi místného čísla, kde poslední trojčíslí znázorňuje výslednou cenu služby, opět včetně. DPH.